AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII VOL. 23 Co będzie z naszą planetą?

To już 23 odcinek z serii Akademia Zdrowia DGD dla Polonii! Tym razem w końcu udało Nam się nagrać audycję w trójkącie ! Dr Grażyna Pająk i Agnieszka Pająk rozmawiają z Ewą Staniszewską o tym co dzieje się z planetą, klimatem, jaki wpływ na Nas i środowisko ma wycinka drzew, co każdy z Nas może […]
Zmiany w środowisku naturalnym, Soja – dwie strony medalu – fragment książki „Każdy kęs ma znaczenie”

Jeszcze na początku lat osiemdziesiątych na studiach uczono mnie, że soja jest rośliną strączkową spokrewnioną z koniczyną, grochem i lucerną. Produkuje się z niej olej, stosowana jest jako roślina pastewna, uprawiana w płodozmianach regenerujących glebę. W krajach azjatyckich w formie przefermentowanej służy jako dodatek do żywności dla najbiedniejszych. Prawdziwym przełomem w wykorzystaniu soi stały się […]