Dieta DGD

Od pewnego czasu dominuje moda na zdrowie. Ścigamy się w nowych dietach, sposobach na oczyszczanie organizmu, rywalizujemy zabiegami w ośrodkach SPA, nowymi terapiami i zażywanymi suplementami. Oczekujemy obiecywanych wielkich efektów, które nie zawsze nas zadawalają. Moda na młodość i zdrowie szczęśliwców pobudza do działania, przegranych zniechęca.

Żyjemy coraz dłużej, ale coraz trudniej utrzymać nam zdrowie. Mamy coraz bardziej skażone środowisko, żywność która coraz częściej odbiega od potrzeb naszego organizmu, tempo i stres które napędzają koło zamachowe zaburzeń w organizmie.

Z perspektywy dwudziestopięcioletniej praktyki muszę przyznać, że  niestety ludzi poszukujących pomocy jest coraz więcej. Już u młodych osób ujawniają się zaburzenia zdrowotne, które dawniej nie występowały lub pojawiały się dopiero w starszym wieku.

Sprzeczne informacje i zalecenia dotyczące żywienia czy utrzymania zdrowia, pojawiające się w mediach, czasopismach i fachowych podręcznikach powodują, że wciąż nie wiemy co jest właściwe i jaki kierunek powinniśmy obrać. Każdy z nas chce być zdrowy, ale tak naprawdę wciąż tylko nieliczni dostrzegają zagrożenia i mają świadomość, że o zdrowie warto zadbać samemu.

We wcześniejszych rozdziałach starałam się Państwu pokazać częściowe zagrożenia  oraz zasady funkcjonowania naszego organizmu. Wiedza ta powinna pomóc w świadomym eliminowaniu czynników zaburzających stan homeostazy.

W latach 90-tych poszukując sposobów na pomoc swoim pacjentom analizowałam setki dostępnych diet, zasady żywienia różnych kultur, terapie naturalne najlepszych specjalistów, wszystkie możliwe działy  biologii, fizyki, chemii które pozwalały mi spojrzeć dalej poza utarte szlaki na człowieka i otaczające go środowisko. Patrzyłam na ludzi nie tylko pod kontem zdiagnozowanej choroby, ale również na poziomie komplementarnym pod kontem harmonii i zdrowia. Wiele nauk otwierało moje horyzonty ukazując poszczególne systemy i ich zależności, ale też niektóre były sprzeczne ze zdobytą wiedzą, bądź w praktyce nie zdawały egzaminu.

Szukałam sposobów, którymi można było doprowadzać organizm do stanu równowagi przy różnych problemach ze zdrowiem. W miarę praktyki obserwując jak zdrowieją moi pacjenci nabierałam pewności co do swoich teorii. Po kilkunastu latach okazało się, że miałam rację. Zaczęto publikować szereg prac naukowych potwierdzających to co mówiłam i pisałam przez lata, rosła też rzesza moich zadowolonych pacjentów. Teraz w miarę swojej potrzeby, w „Centrum Promocji Zdrowia Herbacell” pojawiają się nie tylko dzieci ale również wnuki moich  zdrowych i zadowolonych pacjentów sprzed lat.

Diagnozując ludzi przez lata zauważałam, że wszystkie pojawiające się problemy ze zdrowiem są zawsze równolegle związane z dysfunkcją pracy przewodu pokarmowego, problemami z nieszczelnym jelitem, przewlekłymi stanami zapalnymi i zakwaszeniem organizmu. Wyraźnie też spada potencjał na poziomie błon komórkowych i zaczyna się kaskada różnych zaburzeń. Wówczas opracowywałam odpowiednią dietę, pomocne terapie i bardzo precyzyjnie dobierałam odpowiednie suplementy pozwalające doprowadzić organizm do stanu homeostazy.

Początkowo terapia autorską dietą, mimo sporej mojej wiedzy była często tworzona na zasadzie prób i błędów w walce o odzyskanie stanu równowagi u ludzi przy najcięższych problemach ze zdrowiem.

Czasem efekty przekraczały moje najśmielsze oczekiwania.  Im dokładniej był przeprowadzony cały protokół terapii tym lepsze pacjent osiągał efekty. Tak po pięciu pierwszych latach powstała Dieta DGD (DrGraceDiet). Sprawdzana przez dwadzieścia lat w gabinecie, oraz na ponad 100 tygodniowych stacjonarnych warsztatach pod hasłem „Tydzień ze zdrowiem” okazała się całkowicie bezpieczna i wysoce skuteczna.

 

Dieta DGD(DrGraceDiet) odkwasza, oczyszcza, regeneruje, harmonizuje i przywraca prawidłową pracę całego organizmu. Oparta jest  o produkty ekologiczne, nieprzetworzone, niemodyfikowane,  jak najbardziej naturalne. Jest bezglutenowa, lekkostrawna, nie powoduje uczuleń, szybko odnawia śluzówkę przewodu pokarmowego, poprawia pracę śledziony, trzustki, nerek i wątroby.

Wyłączając z menu nawet śladowe ilości glutenu oraz produkty krzyżujące się z glutenem, po kilku miesiącach z reguły wszystkie parametry krwi wracają do normy. Podnosi się poziom ferrytyny, znikają problemy z jelitami, poprawia się praca układu nerwowego na korzyść zmienia się wygląd skóry, włosów i paznokci. Wyraźnie rośnie nasza energia.

 

Dieta DGD zawsze daje doskonałe efekty, zarówno przeprowadzona indywidualnie w domu jak i rozpoczęta na warsztatach połączonych z kursem odżywiania.

W trakcie diety przy wyeliminowaniu podstawowych zagrożeń środowiska, starannie dobranej gimnastyce, spacerach, świadomej detoksykacji, nawet w najcięższych problemach ze zdrowiem, skutecznie i sprawnie zmniejszamy ujemne objawy obciążonego systemu odpornościowego.

 

Wykorzystując zasady mechaniki kwantowej ciała, możemy wpływać na nasz stan fizjologiczny.  Dlatego też łącząc  metody relaksu, naukę redukcji stresu ze specyficznym żywieniem  i uzupełnieniem  niezbędnych składników odżywczych, poprawiamy przepływ informacji i zwiększamy potencjał na błonach komórkowych. Pozwala to zwiększyć energię  każdej komórki, która  ponownie łatwiej przyswaja składniki odżywcze, bez problemu usuwa toksyny, wytwarza jeszcze większą energię powodując, że wszystkie  organy  pracują lepiej. Dzięki temu  sprawnie możemy odkwasić i oczyścić organizm ze złogów, szybko skutecznie zregenerować śluzówkę przewodu pokarmowego, uzupełnić niedobory dostarczając do każdej komórki naturalne, uzyskane z roślin i ziół  odpowiednio zbilansowane składniki odżywcze.

Dobrze ustawiony program nigdy nie jest dietą głodową. Dieta DGD mimo redukcji kalorii umożliwia zaopatrzenie całego organizmu we wszystkie niezbędne składniki odżywcze, potrzebne do prawidłowego rozwoju i właściwej pracy komórek, które nareszcie zaczynają funkcjonować prawidłowo. Odblokowując mechanizm wchłaniania sprawiamy, że cały organizm pracuje efektywniej, czujemy się i wyglądamy lepiej, skutecznie likwidujemy przyczyny powstawania wielu chorób cywilizacyjnych, a kontrola wagi staje się łatwiejsza.

Dieta stosowana podczas odchudzania nie może być jednorazowa udręką, która z ulgą kończy się wraz z kuracją.` Proces trwałej redukcji wagi jest możliwy bez wysiłku tylko wówczas, gdy dieta doprowadza w organizmie do stanu równowagi, prowadzi do zmiany nawyków i jest jednocześnie modelem odżywiania na przyszłość.

Mimo, że terapia Dietą DGD jest dla każdego, w niektórych szczególnych przypadkach należy doprecyzowywać ją  indywidualnie, pamiętając o tym, że terapia musi być tak dobrana, aby nie szkodzić, gdyż efekty źle przeprowadzonych diet są odczuwalne miesiącami i wpływają na dalsze pogłębienie problemów ze zdrowiem.

U każdej osoby, bez względu na jej wiek i stan zdrowia  można dobrać właściwą dietę i ustawić odpowiednią kurację tak, aby organizm dzień po dniu mógł funkcjonować coraz lepiej, stopniowo eliminując przyczyny chorób. Najczęściej dopiero po pierwszym miesiącu Diety DGD widząc efekty i czując się znacznie lepiej zaczynamy rozumieć i kochać zasady zdrowego stylu życia.

Starannie przygotowany protokół w  Diecie DGD(DrGraceDiet) pozwala przejść bezpiecznie proces oczyszczania i regeneracji organizmu.

 

 

DR GRACE DIET

ETAP 1 DNI 01 – 07 DETOX FAZA 1
ETAP 2 DNI 08 – 09 REGENERACJA FAZA 2
ETAP 3 DNI 10 – 15
ETAP 4 DNI 16 – 19
ETAP 5 DNI 20 – 29
ETAP 6 DNI 30 – 60 STABILIZACJA FAZA 3
ZDROWY STYL ŻYCIA DNI 60 – ∞ FAZA 4
ETAP 1 – BEZGLUTENOWY, WEGETARIAŃSKI, ALKALICZNY, ZASADOWY, TRANS FAT FREE, BIO, SUGAR FREE; DIETA DGD JEST BEZPIECZNA, BEZ EFEKTU JO JO, DOPASOWANA DO MIQ

HASHIMOTO DEPRESJA
NADWAGA CELIAKIA
CHOROBA CRON’A CIEKNĄCE JELITO
ALERGIA CHOROBY SERCA
ASTMA CHOROBY SKÓRNE
OTYŁOŚĆ ADHD
EGZEMA AUTYZM
STANY ZAPALNE

PROBLEMY SKÓRNE UKŁAD POKARMOWY UKŁAD ODDECHOWY UKLAD KOSTNY UKŁAD KRĄŻENIA ZESPÓŁ METABOLICZNY / CHOROBY CYWILIZACYJNE CHOROBY TARCZYCY PSYCHIKA
EGZEMA CELIAKIA ALERGIE STANY ZAPALNE STAWÓW ANEMIA CUKRZYCA NADCZYNNOŚĆ TARCZYCY MIGRENY
ŁUSZCZYCA ZGAGA/REFLUKS ASTMA NERWOBÓLE BIAŁACZKA WYSOKI CHOLESTEROL NIEDOCZYNNOŚĆ TARCZYCY DEPRESJA
TRĄDZIK CIEKNĄCE JELITO STAN ZAPALNY ZATOK OSTEOPOROZA MIAŻDŻYCA NADWAGA HASHIMOTO – AUTOIMMUNOLOGICZNE ZAPALENIE TARCZYCY ADHD
RUMIEŃ NADWRAŻLIWOŚĆ NA GLUTEN ZAKAŻENIE USZU OSTEOPATIA CHOROBY SERCA OTYŁOŚĆ AUTYZM
OPRYSZCZKOWE ZAPALENIE SKÓRY ALERGIA NA GLUTEN CHRONICZNE STANY ZAPALNE W UKŁADZIE ODDECHOWYM STWARDNIENIE ROZSIANE NIEPŁODNOŚĆ PADACZKA
DYSBIOZA JELITOWA ZANIKI MIĘŚNIOWE IMPOTENCJA ZESPÓŁ CHRONICZNEGO ZMĘCZENIA
CANDIDA REUMATOIDALNE ZAPALENIE STAWÓW STRES
CRON NEUROPATIE