DGD HEALTH ACADEMY

AKADEMIA ZDROWIA DGD
(DRGRACEDIET)


Akademia zdrowia DGD

Cel projektu – dlaczego Akademia Zdrowia DGD ?

Stworzyliśmy DGD HEALTH ACADEMY – AKADEMIA ZDROWIA DGD (DRGRACEDIET), która pomoże Ci wybrać najlepszy sposób na rozpoczęcie zmiany stylu życia w kierunku zdrowia i dobrego samopoczucia. Chcemy pokazać Ci, że to ty tu rządzisz !

Możesz panować nad swoim zdrowiem i dobrym samopoczuciem. W pierwszych trzech odcinkach pokazaliśmy Wam informacje, które naszym zdaniem mogą być dla Was ważne, a Wy zdecydujecie, czy chcecie oglądać Nas dalej. Pierwszy sezon filmów DGD HEALTH ACADEMY – AKADEMIA ZDROWIA nagraliśmy w grudniu 2015.

Trzy pilotażowe odcinki :

ZDROWIE – TY TU RZĄDZISZ

GLUTEN – O CO CHODZI

RAK – CZY MOŻNA Z NIM WYGRAĆ
https://www.youtube.com/watch?v=mReztnl27ME

Filmy cieszą się nieustannym zainteresowaniem, a do Nas docierają informację że wiele osób czeka na kolejne odcinki. Zdrowie to temat rzeka zwłaszcza w czasach Internetu gdzie mamy dostęp do nieograniczonej ilości informacji – jednak nie zawsze możemy być pewni że są to rzetelne materiały. Dlatego w kolejnych odcinkach chcemy poruszyć sporo tematów, które propagujemy od wielu lat jak również uporządkować zamieszanie na rynku związane z tłuszczem, glutenem, cukrem, GMO, kaloriami, wodą. Opowiemy o typach metabolicznych i pokażemy dlaczego nie ma jednej diety dla każdego. Żeby nie było nudno i monotonnie filmy chcemy podzielić na 3 serie po 5 odcinków każda.

SERIA 1 – GRAŻYNA DO KWADRATU
W serii pierwszej zaprosimy do rozmowy naszego gościa honorowego, który przyjął zaproszenie do projektu za co jesteśmy ogromnie wdzięczni, a będzie to znana od lat dziennikarka WIETRZNEGO RADIA CHICAGO – EWA STANISZEWSKA.

SERIA 2 – KAŻDY KĘS MA ZNACZENIE
W serii drugiej Dr Grażyna Pająk (DrGrace) poruszy temat tłuszczu, 3G (GO GLUTEN FREE, GO SUGAR FREE, GO TRANS FAT FREE), 5G (3G + GO LACTOSE FREE, GO OGM FREE), wody i smogu elektromagnetycznego.

SERIA 3 – KUCHNIA 3G
W serii trzeciej zaprezentujemy jak sklarować masło, jak zrobić zakwas do chleba bezglutenowego, jak piec chleb w domu, jak przygotować nasz eliksir ginger lemon oraz jak upiec bezglutenową tartę.

Komunikat, który chcemy przekazać to to, że każdy kęs ma znaczenie i zdrowie zależy od Nas w 70 %.
Chcemy położyć nacisk na to aby uporządkować informacje, które wprowadzają ludzi w błąd np. to że tłuszcz jest niezdrowy, że kalorie trzeba liczyć, że najzdrowsze są węglowodany. itd

Nasz zespół :

DR GRAŻYNA PAJĄK (DRGRACE)

W latach 90-tych rozstałam się z państwową posadą w Zakładzie Biologii Wód PAN, gdzie spędziłam kilkanaście lat pracując jako pracownik naukowy. Nową drogę rozpoczęłam od amerykańsko – rosyjskiej szkoły naturalnych terapii, którą ukończyłam międzynarodowym certyfikatem w stopniu hilera. Głodna wiedzy interesowałam się wszystkim co miało wpływ na organizm człowieka. Tym sposobem kończyłam kursy zielarstwa, psychoterapii, anatomii, fizjologii, medycyny chińskiej, radiestezji, bioenergoterapii, terapii polami magnetycznymi, biologii Totalnej i wiele innych. W 1992 r, założyłam Centrum Promocji Zdrowia ” HERBACELL „.

Jako jedna z pierwszych w Polsce zaczęłam rozwijać i propagować terapię i regenerację organizmu za pomocą odżywiania na poziomie komórki. Prowadząc gabinet, pod koniec lat 90-tych stworzyłam odpowiedni program detoksykacji i odżywiania, który poprawia i wzmacnia czynności obronne organizmu. – tzw. „Dietę odkwaszającą” W swojej praktyce zaczęłam stosować różne naturalne metody regeneracji , które pozwalają odzyskać harmonię, witalność i dobre samopoczucie.

W XXI wiek wkroczyłam z dyplomem doktora nauk biologicznych w zakresie biologii, podyplomowymi studiami z zakresu dietetyki, państwowym egzaminem z naturalnych terapii i mistrzem bioenergoterapii. Zaczęłam dużo pisać, brać udział w dziesiątkach audycji radiowych i telewizyjnych. prowadzić regularne wykłady, kursy w zakresie odżywiania, promocji zdrowia i naturoterapii. Kocham ludzi, jestem zwolenniczką ścisłej współpracy różnych środowisk naukowych i terapeutycznych dla dobra człowieka.. Od ponad dwudziestu lat współpracuje z lekarzami, diagnozując dobieram właściwą naturalną terapię i odpowiedni sposób odżywiania – pomagając każdemu wrócić do zdrowia. Od dawna zajmuje się nie tylko zdrowiem, ale również badaniami struktury wody, jej ożywianiem i wpływem na środowisko.

W 2003 roku założyłam firmę „AQUAcell”.Obecnie jako konsultant naukowy firmy propaguje rzetelną wiedzę opartą o badania naukowe, o zagrożeniach środowiska. Wytrwale pomagam wprowadzać namiastkę natury w cywilizowany świat. Do chwili obecnej poprowadziłam 94 autorskie warsztaty oczyszczająco – odchudzające połączone z kursem promocji zdrowia, właściwego odżywiania i zdrowego stylu życia (Korbelów, Wisła, Szczyrk, Przyłęków, Kocierz, Rabka Zdrój ). Od lat współpracuję z czasopismami „Les Nouvelles Esthetiques & spa”, „Solarium & Fitness”, miesięcznikiem ‘Nieznany Świat” , „Moda na zdrowie” i „Dziennikiem Zachodnim”, „Zwierciadło” .

Wielokrotnie biorę udział w programach radiowych i telewizyjnych związanych z tematami zdrowia i żywienia (Polskie Radio Trójka – „Dobronocka” Instrukcja obsługi człowieka, „Wietrzne Radio” – Chicago, Polskie Radio Katowice Każdemu damy radę, Szkoła bardzo wieczorowa, TVP1, Sekrety Zdrowia,TVP2 – Pytanie na śniadanie, TVP Katowice, „Eko-Agent, TTV – „Bez recepty” , TVP INFO „Tu Kobiety” TVN – DDTVN)

Od 2008 pracuję na stanowisku adiunkta w Bielskiej Wyższej Szkole im Józefa Tyszkiewicza, prowadząc zajęcia z tematów: endoekologii człowieka, promocji zdrowia, zasad właściwego żywienia. Od prawie dziesięciu lat z wielką przyjemnością i satysfakcją współpracuję i współtworzę imperium zdrowia wraz z Angie (prywatnie moją córką Agnieszką Pająk – publicystką i propagatorką zdrowego stylu życia). Wspólnie prowadzimy wiele projektów w kraju i za granicą. M.in. promujemy akcję 3G – GO GLUTEN FREE, GO SUGAR FREE, GO TRANS FAT FREE, zbudowałyśmy takie testy jak MIQ i GIQ oraz stworzyłyśmy program i markę DGD (DrGrace Diet). Przed Nami jeszcze wiele ciekawych i nowatorskich projektów, które wkrótce zostaną zrealizowane. Naszym wspólnym marzeniem jest stworzenie resortu zdrowia i sportu, gdzie każdy mógłby zregenerować ciało, umysł i ducha, odkrywając swój potencjał na nowo.

AGNIESZKA PAJĄK (ANGIE)

Kilka słów o Sobie. Śmieję się, że mam ponad 20 lat doświadczenia w suplementacji i zdrowym odżywianiu; pierwsze eksperymenty zaczynałam w wieku 6 lat – zamiast sama łykać witaminy karmiłam zwierzęta i czekałam na efekty. Na poważnie wychowałam się w atmosferze zdrowego stylu życia, u boku DrGrace, tak więc żywienie jest dla mnie jak oddychanie.
Testowałam na Sobie różne rzeczy, lepsze i gorsze, ale mimo mojej woli organizm i tak decydował za mnie czy coś jest korzystne czy nie. Słucham swojego ciała i obserwuje, w zamian otrzymuję maksimum możliwości i z dnia na dzień czuję się coraz lepiej i coraz bardziej sprawna.

Sport naprawdę pokochałam dawno po szkole i z dala od WF – istów, którzy motywacji nigdy mi nie dali. A każdy kolejny medal zdobyty w dorosłym życiu, stawiał mnie jeszcze bardziej do pionu i uświadamiał, że nigdy nie jest za późno ani na dbanie o Siebie ani na sport zarówno amatorski jak i wyczynowy.

Gotowanie pokochałam we Włoszech, gdzie spędziłam kilka lat. Ponieważ Uniwersytecka stołówka do najsmaczniejszych nie należała, a nawet panowała tam zasada pełnego recyclingu pożywienia, trzeba było radzić Sobie samemu. Włochy jako kolebka Stowarzyszenia Slow Food, oferowały multum różnorodnych produktów,
wysokiej jakości, dostępnych na każdy kroku. Z pomocą kolegów, opanowałam kuchnię i to całkiem nie źle.
Z Włoskiej ziemi przeniosłam się na Brytyjskie Wyspy, gdzie kuchnia absolutnie do mnie nie przemówiła, a próba odżywiania się zdrowo w małym miasteczku w Północnej Walii, nie należała do najłatwiejszych. Później były liczne podróże, poznawanie kultur, obserwowanie produktów, miejsc, kuchni, poznawanie nowych ludzi i przeżywanie nowych doświadczeń, które złożyły się w jedną całość.

Moja praca, to co robię na co dzień jest przede wszystkim moją pasją. Od ośmiu lat współpracuję z Dr Grace, razem promujemy zdrowy styl życia oraz nasze dwa autorskie programy:

akcję FORMUŁA 3 G czyli GO GLUTEN FREE, GO SUGAR FREE, GO TRANS FAT FREE – eliminację grupy 3 składników
oraz METABOLICZNE IQ – PERSONALNY METABOLIZM – czyli odżywianie zgodne z typem metabolicznym
https://about.me/angiepayonk
SLOWFOODlife.com

Społeczność SLOW FOOD life została stworzona przez ludzi z pasją dla ludzi poszukujących. W czterech słowach : zdrowie czarno na białym.

Ogrom informacji, Świat pędzący naprzód i ciągłe zmiany na rynku produktów i usług, sprawiają, że większość Konsumentów, nawet tych o oczach szeroko otwartych ginie w gąszczu możliwości, nowych trendów, newsów dostarczanych przed media i szuka rzetelnego źródła danych, które z powodzeniem można zastosować w codziennym życiu.

Jesteśmy niezależnym portalem internetowym, a wszelkie informacje umieszczane na stronie są wynikiem wieloletnich doświadczeń i współpracy z różnymi jednostkami – prasą, organizacjami międzynarodowymi i portalami informacyjnymi.

Opisy zawierają zarówno subiektywne relacje z podróży i wydarzeń sportowych jak i obiektywne opisy produktów, usług z których warto skorzystać oraz miejsc, które warto odwiedzić.

Staramy się informować na bieżąco o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach w kraju i za granicą, związanych z żywieniem, ekologią, zdrowiem, życiem w zgodzie z filozofią slow.

Obalamy mity o produktach, składnikach, zdrowym żywieniu i informujemy o tym, co mimo popularności czy mody, niekoniecznie warto robić. Wyszukujemy unikatowych, małych producentów, którzy wkładają serce w to co robią.
Testujemy na Sobie i dla Ciebie, nie zapominając o tym, że każdy jest indywidualną jednostką. Uczymy jak obserwować swój organizm i odkryć jego maksymalny potencjał. Znajdując osobistą mieszankę paliwową, możesz pozbyć się problemów ze zdrowiem, utrzymać zgrabną sylwetkę i cieszyć się życiem.

Zostań naszym patronem generalnym !

Od 1992 roku prowadzę własną praktykę jako trener odżywiania, diet coach, psychodietetyk. Poprzez kontakt osobisty nie jestem wstanie pomóc wszystkim ludziom, którzy chcieliby zadbać o swoje zdrowie profilaktycznie lub wyeliminować problemy, które już mają – jest to fizycznie niemożliwe.

Dlatego też nagraliśmy 3 pilotażowe odcinki, które przekazują podstawową wiedzę na temat zdrowia, żywienia i profilaktyki aby sprawdzić czy taka forma prezentacji informacji odpowiada ludziom – i tak mamy feedback gdzie osoby dziękują i czekają na więcej odcinków.

Od lat jesteśmy prekursorami niepublikowanych informacji, podawania tych, które w mainstreemowych mediach są często pomijane. Jesteśmy niezależni dlatego możemy pozwolić Sobie na to aby stawiać dobro człowieka na pierwszym miejscu. Jednak brak sponsorów sprawia, że profesjonalne przygotowanie materiałów wymaga wiele pracy, jest czasochłonne i kosztowne. Stąd prośba do społeczności aby pomogła Nam sfinansować projekt, który jest ważny dla wszystkich – bo kto nie chce być zdrowy ?

Nasze motto: TEAM – together everyone achieves more

Wszystko co robimy, robimy z pasją ! Zrób to teraz ! Dołącz do Nas ! Śledź nasze działania na bieżąco i buduj z Nami Społeczność, nie koniecznie najlepszą na Świecie, ale najlepszą dla Świata i dla ludzi.

Celem projektu jest zebranie środków na nakręcenie 15 odcinków AKADEMII ZDROWIA DGD (DrGraceDiet), które dostępne będą dla wszystkich na youtube jak również możliwy będzie zakup płyt DVD i CD (audiobook) ze wszystkimi odcinkami na naszych stronach internetowych.

Społeczność polakpotrafi.pl jak i inne osoby, skorzystają poprzez dostęp do materiałów ogólno-dostępnych dla każdego kto dba o zdrowie lub cierpi na jego brak. Inne korzyści to wsparcie projektu, który jest potrzebny osobom w każdym wieku.

Otrzymasz dostęp do rzetelnych materiałów edukacyjnych, przygotowanych przez profesjonalistów, którzy posiadają kilkadziesiąt lat doświadczenia i wiedzę zgromadzoną na wielu polach, dzięki temu są wstanie stworzyć synergiczny obraz elementów, które składają się na zdrowie.

Dzięki moim filmom poznasz uporządkowane zasady dotyczące zdrowego stylu życia, zagrożenia których należy unikać co sprawi, że Ty i twoi bliscy mogą cieszyć się pełnią sił każdego dnia.
Kontakt:
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o Nas, o Naszej pracy, o projekcie AKADEMIA ZDROWIA DGD, o osobach wspierających go napisz do Nas, zadzwoń lub sprawdź na naszych stronach czym dokładnie się zajmujemy i kim jesteśmy.

Oczywiście kolejne serie będą publikowane na bieżąco w kanałach social media takich jak facebook, twitter, vimeo, youtube. Również w tym okresie przygotujemy płyty DVD oraz audiobook CD, który dostępny będzie na naszych stronach internetowych. A osoby, które Nas wspierają i wybiorą taki rodzaj nagrody, otrzymają płyty na podany adres niezwłocznie po ich nagraniu, oraz przygotowaniu materiałów do sprzedaży.

Dziękujemy za wsparcie DrGrace & Angie