O DR GRACE

POZNAJMY SIĘ BLIŻEJ:


Urodziłam się w Krakowie i jako mieszczuch spędziłam w nim 25 lat. Od dziecka marzyłam o medycynie w stylu Doktora Judyma. Wszechświat miał dla mnie jednak zupełnie inny scenariusz.

Od piątego roku życia miałam problemy z astmą. Po maturze, gdy okazało się, że środki dezynfekcyjne w szpitalu również mi przeszkadzają w dobrym zdrowiu z rozpaczy, złości i przekory rozpoczęłam studia na Uniwersytecie Rolniczym wybierając Wydział Ogólnorolny. Wbrew pozorom były to długie i ciężkie studia, wprowadzające mnie dogłębnie w świat natury. Skończyłam je po pięciu latach ze specjalizacją mikrobiologa. Los był dla mnie łaskawy, mimo wielu ofert na rynku nikt nie przyjął mnie do PGR–u.

Po półrocznych poszukiwaniach swojego miejsca wygrałam konkurs na stanowisko asystenta w ZBW PAN. Zdecydowałam się na wyjazd z rodziną z ukochanego Krakowa i rozpoczęłam pracę naukową w Oddziale ZBW nad Zbiornikiem Goczałkowickim. Dość szybko okazało się, że jestem prawdziwym pracoholikiem-pasjonatą…

Mieszkając w terenie poznawałam naturę, obserwowałam i weryfikowałam ją na bieżąco z dostępnymi badaniami naukowymi. Wprawdzie zajmowałam się badaniami wody w zbiornikach, ale jednocześnie dostrzegałam coraz szerszy jej wpływ na środowisko, tak wkraczałam niepostrzeżenie w świat ekologii.W wieku trzydziestu dwóch lat astma zaczęła rządzić moim życiem, groził mi namiot tlenowy i renta inwalidzka – klinika pulmonologiczna była bezsilna. Wówczas, po 27 latach choroby, czując się spisana na straty nareszcie zaczęłam walczyć, jako biolog postanowiłam doprowadzić organizm do stanu homeostazy (równowagi). Jakież było moje zdziwienie gdy po dwóch tygodniach ciężkiej wojny z organizmem zaczęłam normalnie oddychać. Stosując naturalne terapie czułam się coraz lepiej, po dwóch miesiącach intensywnej pracy wyeliminowałam astmę. Nie mogłam uwierzyć, przez rok na wszelki wypadek nosiłam leki w torebce… Wiele lat minęło do dziś choroba nie wróciła.Duch naukowca nie dawał jednak za wygraną, sporo już wiedziałam, ale zaczęłam sobie stawiać kolejne wyzwania. Coraz więcej pytań na które poszukiwałam odpowiedzi pozwalały mi poznawać prawa wszechświata. Po ponad trzydziestu latach nauki biologii, składając zdobytą wiedzę w całość jestem przekonana, że nie musimy chorować, a zdrowie w dużej mierze zależy od nas samych.

W latach 90. rozstałam się z państwową posadą. nową drogę rozpoczęłam od amerykańsko–rosyjskiej szkoły naturalnych terapii, którą ukończyłam międzynarodowym certyfikatem w stopniu hilera. Głodna wiedzy interesowałam się wszystkim co miało wpływ na organizm człowieka. Tym sposobem kończyłam kursy zielarstwa, psychoterapii, anatomii, fizjologii, medycyny chińskiej, radiestezji, bioenergoterapii, terapii polami magnetycznymi, biologii Totalnej i wiele innych.

W 1992 r., założyłam Centrum Promocji Zdrowia „HERBACELL”. Jako jedna z pierwszych w Polsce zaczęłam rozwijać i propagować terapię i regenerację organizmu za pomocą odżywiania na poziomie komórki. Prowadząc gabinet, pod koniec lat 90. stworzyłam odpowiedni program detoksykacji i odżywiania, który poprawia i wzmacnia czynności obronne organizmu – tzw. „Dietę odkwaszającą”. W swojej praktyce zaczęłam stosować różne naturalne metody regeneracji, które pozwalają odzyskać harmonię, witalność i dobre samopoczucie.W XXI wiek wkroczyłam z dyplomem doktora nauk biologicznych w zakresie biologii, podyplomowymi studiami z zakresu dietetyki, państwowym egzaminem z naturalnych terapii i mistrzem bioenergoterapii. Zaczęłam dużo pisać, brać udział w dziesiątkach audycji radiowych i telewizyjnych, prowadzić regularne wykłady, kursy w zakresie odżywiania, promocji zdrowia i naturoterapii.Kocham ludzi, jestem zwolenniczką ścisłej współpracy różnych środowisk naukowych i terapeutycznych dla dobra człowieka. Od ponad dwudziestu lat współpracuję z lekarzami, diagnozując dobieram właściwą naturalną terapię i odpowiedni sposób odżywiania – pomagając każdemu wrócić do zdrowia.

Od dawna zajmuję się nie tylko zdrowiem, ale również badaniami struktury wody, jej ożywianiem i wpływem na środowisko. W 2003 roku założyłam firmę „AQUAcell”. Obecnie jako konsultant naukowy firmy propaguję rzetelną wiedzę opartą o badania naukowe, o zagrożeniach środowiska. Wytrwale pomagam wprowadzać namiastkę natury w cywilizowany świat.

Do chwili obecnej poprowadziłam 93 autorskie warsztaty oczyszczająco–odchudzające połączone z kursem promocji zdrowia, właściwego odżywiania i zdrowego stylu życia (Korbelów, Wisła, Szczyrk, Przyłęków, Kocierz, Rabka Zdrój).Od lat współpracuję z czasopismami „Les Nouvelles Esthetiques & spa”, „Solarium & Fitness”, miesięcznikiem „Nieznany Świat”, „Moda na zdrowie” i „Dziennikiem Zachodnim”, „Zwierciadło”. Wielokrotnie biorę udział w programach radiowych i telewizyjnych związanych z tematami zdrowia i żywienia (Polskie Radio Trójka – „Dobranocka” Instrukcja obsługi człowieka, „Wietrzne Radio” – Chicago, Polskie Radio Katowice. Każdemu damy radę, Szkoła bardzo wieczorowa, TVP1, Sekrety Zdrowia, TVP2 – Pytanie na śniadanie, TVP Katowice, „Eko-Agent”, TTV – „Bez recepty”, TVP INFO „Tu Kobiety” TVN – DDTVN).Od 2008 pracuję na stanowisku adiunkta w Bielskiej Wyższej Szkole im. Józefa Tyszkiewicza, prowadząc zajęcia z tematów: endoekologii człowieka, promocji zdrowia, zasad właściwego żywienia.

Od prawie dziesięciu lat z wielką przyjemnością i satysfakcją współpracuję i współtworzę imperium zdrowia wraz z Angie (prywatnie moją córką Agnieszką Pająk – publicystką i propagatorką zdrowego stylu życia). Wspólnie prowadzimy wiele projektów w kraju i za granicą. M.in. promujemy akcję 3G – GO GLUTEN FREE, GO SUGAR FREE, GO TRANS FAT FREE, zbudowałyśmy takie testy jak MIQ i GIQ oraz stworzyłyśmy program i markę DGD (DrGrace Diet). Przed Nami jeszcze wiele ciekawych i nowatorskich projektów, które wkrótce zostaną zrealizowane. Naszym wspólnym marzeniem jest stworzenie resortu zdrowia i sportu, gdzie każdy mógłby zregenerować ciało, umysł i ducha, odkrywając swój potencjał na nowo.

Jesteś zainteresowany?

help@idrgrace.com
hello@drgrazynapajak.pl

#DrGrace #dietaoczyszczajaca #dietaodkwaszajaca #DGD #healthacademy #DrGrazynaPajak #akademiazdrowia#odchudzanie #otylosc #regeneracja #dietakomorkowa #nowotwory #zywieniedzieci #profilaktykaraka

Holistic Beauty Award. Grażyna Pająk