PROJEKTY

 

WYBIERZ:

Stworzona przez Nas FORMUŁA 3G ma za zadanie wyeliminować z naszego codziennego menu trzech winowajców wszelkich problemów z Naszym zdrowiem i wyglądem, czyli GLUTEN, CUKIER i KWASY TŁUSZCZOWE TRANS.Nie obiecujemy, że będzie łatwo, ale obiecujemy, że będzie skutecznie.

WYELIMINUJ ZE SWOJEGO CODZIENNEGO TALERZA
TE 3 SKŁADNIKI
NA 3 TYGODNIE
POCZUJ SIĘ 3 RAZY LEPIEJ!

GO GLUTEN FREE, DLACZEGO?

GLUTEN – jest niekorzystnym dla nas białkiem, które znajdziemy przede wszystkim w pszenicy, życie, pszenżycie, płatkach owsianych (na skutek zanieczyszczeń – sam owies jako roślina nie zawiera glutenu) i w jęczmieniu.

Pierwszego wysiewu zboża dokonano ok. 13000 lat temu w Syrii, co na zawsze zmieniło tryb życia człowieka. Możliwość uprawy roli sprawiła, że ludzie mogli osiąść w jednym miejscu. Pszenica, jako kaloryczny i wygodny zapychacz, pozwalała ludziom przeżyć bez polowania, jednak już wtedy spożywanie jej w nadmiarze było niekorzystne dla człowieka. Pierwsze zapiski dotyczące występowania celiakii, czyli gluteno-zależnej choroby trzewnej, sięgają już roku 100 n.e.

Obecnie gluten najczęściej spożywamy pod postacią pieczywa (chleb, bułki, popularne ciabatty, pity, tortille, rogaliki francuskie, hot-dogi, hamburgery), pizzy, makaronów, a nawet w formie chipsów (nie zawsze już ziemniaczanych). Jednak najbardziej szkodliwy jest gluten z pszenicy.

Zmiany genetyczne dokonane na pszenicy i innych roślinach w ostatnich 50 latach okazały się prawdziwą puszką Pandory. Spożywanie coraz większych ilości produktów pszenicznych, także PEŁNOZIARNISTYCH, doprowadziło do globalnej epidemii chorób, zwłaszcza w krajach tzw. wysoko rozwiniętych i rozwijających się.

Zgodnie z badaniami naukowymi z ostatnich dwóch dekad spożywanie nowej, „lepszej” pszenicy i jej pochodnych nasila wiele zaburzeń powodujących m.in. otyłość brzuszną, cukrzycę, zwyrodnienia stawów, nadwagę, padaczkę, schizofrenię, zaburzenia pracy mózgu, demencję, przedwczesne procesy starzenia, białaczkę i wiele innych chorób, których najczęściej nie łączymy w ogóle ze spożywanymi pokarmami, a już do rzadkości należy przypisywanie ODPOWIEDZIALNOŚCI za te schorzenia ciasteczkom czy reklamowanemu JAKO „ZDROWE” pieczywu pełnoziarnistemu.

CO ZAWIERA PSZENICA?

Współczesna pszenica zawiera 75–80% węglowodanów, 10–15% białek. GLUTEN stanowi 80% wszystkich białek w pszenicy, obejmuje ich dwie główne rodziny: glutein i gliadyn.Według badań naukowców poszczególne składniki pszenicy powodują m.in.:

 • GLUTEINY powodują, że ciasto jest klejące, rozciągliwe, spoiste i rośnie pod wpływem drożdży.
 • GLIADYNY wywołują najmocniejszą reakcję immunologiczną (celiakia). W tym alfa-gliadyna – odpowiada za stan zapalny jelita cienkiego, gliadyna i zonulina – powodują nieszczelność jelit.
 • GLUTEN odpowiada za lepko sprężystość wypieków, cechę pożądaną zarówno przez piekarzy, jak i konsumentów.
 • LEKTYNY powodują reakcje autoimmunologiczne, np. reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń rumieniowaty.
 • AMYLOPEKTYNA A – to wielocukier, który jest najłatwiej trawiony, dlatego w największym stopniu podnosi nam poziom cukru. Najłatwiej strawna forma tego cukru znajduje się właśnie w pszenicy.

HIGHLIGHTS!

 • PSZENICA wywołuje w mózgu reakcje podobne jak przyjmowanie heroiny
 • POLIPEPTYDY z glutenu przenikają barierę krew-mózg, a egzorfiny (egzogenne związki morfinopodobne) mogą być aktywatorami wielu chorób psychofizycznych
 • PSZENICA może wpływać na centralny układ nerwowy w sposób podobny do nikotyny lub kokainy, dając objawy uzależnienia, wycofania, a nawet urojeń
 • wśród innych objawów zaburzeń układu nerwowego prowokowanych PRZEZ ZBOŻA GLUTENOWE mogą być m.in.: brak koordynacji ruchów, ataki padaczki, autyzm, schizofrenia, ADHD, choroba Parkinsona, SM, nietrzymanie moczu, demencja
 • DESTRUKCYJNE REAKCJE IMMUNOLOGICZNE obejmują również tkankę mózgową, przynosząc nieodwracalne zmiany
 • ODSTAWIENIE pieczywa, ciastek, popularnych wypieków zaledwie w KILKA TYGODNI, a czasem już po kilku dniach, zaowocuje poprawą humoru, lepszą koncentracją, głębszym snem
 • POZBĘDZIEMY SIĘ ciągłego uczucia zmęczenia, nagłych niekontrolowanych zmian nastroju i uczucia zamętu

GO SUGAR FREE, DLACZEGO?

CUKIER – to słodkie szaleństwo zainicjował Krzysztof Kolumb, a dziś doprowadziło Nas do gorzkiej ery supersize i globalnej pandemii otyłości. Świat nauki wciąż szuka nowych winowajców niezliczonych schorzeń współczesnego Świata, kiedy coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że wróg czyha w domowej lodówce i w gąszczu sklepowych regałów, zapełnionych dziesiątkami tysięcy produktów, uznanych za spożywcze.

Czy wiedzieliście, że archeolodzy chcąc wstępnie określić wiek szczątek ludzkich, w pierwszej kolejności sprawdzają zęby. Dlaczego ? Dopóki człowiek nie jadał cukru, próchnica niemalże nie istniała.

„Podaję wam gorzkie pigułki w słodkim lukrze. Pigułki są nieszkodliwe, trucizna jest w tej słodyczy.”

 – Stanisław Jerzy Lec

W 1890 roku średnia konsumpcja cukru na osobę w USA wynosiła nieco ponad 2 kg na rok. Obecnie (dane z 2009 roku) wynosi 61 kilogramów rocznie i w ciągu ostatnich 20 lat systematycznie wzrastała w tempie około 0,45 kg każdego roku. Problem w tym, że globalizacja rynków oznacza, że to, co Ameryka je dzisiaj, jutro będzie jeść reszta Świata. Każdy Zachodni kraj spożywa dziś więcej cukru, niż kiedykolwiek konsumowaliśmy w przeszłości, co ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, ciała i życie.

Zainteresowanie słodkim smakiem leży w naszej naturze. Czubek języka reaguje gwałtownie na słodki smak. Jest to cecha wykształcona w drodze ewolucji przez wszystkie ssaki z rzędu naczelnych. Za zadanie ma pomóc nam odróżnić dojrzałe owoce od surowych, dobre pożywienie od zepsutego, również zweryfikować które rośliny zawierają najwięcej witamin i minerałów.  Nauczyliśmy się jednak produkować cukier, oszukując naturę i siebie, w efekcie przeciążając nasz organizm sacharozą. Rezultatem jest faktyczne uzależnienie od cukru.

Dostępny jest on w nieograniczonych ilościach, całodobowo, a znaleźć go można w produktach w których nigdy byśmy się go nie spodziewali. Cukrem kipią nie tylko alejki ze słodyczami w supermarkecie, ale również wędliny, mięso, pieczywo, produkty light, chipsy, przetwory, marynaty, dżemy, płatki dla dzieci, sałatki, sosy, dipy, soki, napoje, a nawet woda.

Dawno temu kiedy człowiek wędrował w poszukiwaniu jedzenia, rozwinęła się u niego zdolność do magazynowania nadmiaru pokarmu w postaci tłuszczu (najczęściej w talii i na pupie) który spalany był dopiero gdy brakowało pożywienia. Dziś nie biegamy ani nie chodzimy nawet w przybliżeniu tyle ile nasi przodkowie, jednak nasze organizmy nadal są zaprogramowane, tak by magazynować tłuszcz na czarną godzinę.

Jednak dziś nie musimy się wysilać aby go zdobyć. Dostępny jest na każdym kroku w nieograniczonych ilościach, a jego cena jest tak niska, że możemy w nim pływać.

Dlaczego cukier powoduje cukrzycę?

Nasza trzustka jest najmniej wymagającym narządem. Dostarcza enzymów trawiennych do soku jelitowego i zawsze gdy spożywamy węglowodany – wydziela hormon zwany insuliną. W odległych czasach ludzie nie jadali oczyszczonego cukru. Jadano bulwy, zboże i owoce. Po ich spożyciu musiało upłynąć sporo czasu, zanim węglowodany uległy rozkładowi i powstała glukoza. Cały proces zgodny z naturą. Dziś podobnie jak palenie powoduje raka płuc, nadmierne spożycie cukru powoduje cukrzycę. Stała się ona plagą nowego wieku i chorobą społeczną, która wyklucza z normalnego życia coraz więcej ludzi młodych i dzieci. Ważna dla życia glukoza, może przedostać się do komórek organizmu tylko za pomocą insuliny. U chorej osoby jednak system ten nie działa. Glukoza u takiej osoby do komórek, dociera w zbyt małym stopniu lub wcale. Dzieje się tak z powodu niedoboru insuliny lub kiedy komórki odmówią przyjmowania cukru. Znacznie częstsza jest jednak cukrzyca typu 2, na którą cierpi 90 % chorych. Nazywana niegdyś chorobą wieku starczego dziś atakuje od najmłodszych lat życia. Zgubą tego schorzenia są wysokie wartości glukozy, jeśli we krwi nagromadzi się jej zbyt dużo, skutki mogą być niszczące dla organizmu.

Cukier, wszystko co słodkie, produkty z białej mąki czy oczyszczony polerowany ryż składają się głównie z szybko rozpuszczalnej glukozy. Ponieważ twarda tkanka włóknista, naturalnie występująca w tych roślinach, została już mechanicznie usunięta w procesie produkcji, żołądek i jelita nie mają wiele pracy. Glukoza zostaje w ekspresowym tempie przekazana z błony śluzowej jelita do krwioobiegu, a stężenie cukru we krwi gwałtownie rośnie. Trzustka szaleje. Malutki organ musi wyprodukować gigantyczne ilości insuliny w jak najkrótszym czasie aby oddać ją do krwi. Każda cząsteczka insuliny to 51 cegiełek białka. Po zjedzeniu jednego kawałka słodkiego ciasta, trzustka musi wytworzyć miliardy, biliony takich cząsteczek. Po zjedzeniu tiramisu wartość glukozy wzrasta do 300 mg/dl a nawet wyżej, a cukier we krwi staje się trucizną. Po akcji reanimacyjnej trzustki, stężenie cukru gwałtownie spada, poniżej poziomu fizjologicznego nawet do 70 mg/dl.

Natura jednak nieprzypadkowo wyznaczyła idealną wartość glukozy wokół 100 mg/dl. Glukoza bowiem jest jedynym paliwem dla komórek nerwowych i mózgowych. W przeciwieństwie do tłuszczu (przetwarzanego przez komórki mięśniowe na energię), energia pochodzącą z glukozy wybucha natychmiast. Dzieje się tak dlatego że w przypadku nagłego stresu lub sytuacji zagrożenia, mózg i nerwy muszą reagować natychmiastowo.

 

HIGHLIGHTS!

 • CHOROBY będące NASTĘPSTWEM CUKRZYCY to m.in. miażdżyca, dolegliwości serca, uszkodzenie wzroku, choroby nerek
 • 1/3 pacjentów w klinikach psychosomatycznych oraz w szpitalach dla nerwowo chorych stanowią pośrednie lub bezpośrednie ofiary nadmiernego lub permanentnego spożywania słodyczy i słodkich napojów
 • od 60 do 90 % ludzi chorych na cukrzycę typu 2 ma nadwagę
 • CUKRZYCA atakuje i osłabia układ odpornościowy, co w następstwie prowadzi do infekcji w całym organizmie
 • NIEROZPOZNANA może spowodować najcięższe uszkodzenia wzroku jak zaćma, jaskra, aż po zupełną utratę
 • NATURA wyposażyła Nas w puste komórki tłuszczowe na wypadek sytuacji ekstremalnych, jednak w normalnych warunkach, jeśli niemowlę i małe dziecko otrzymuje za dużo słodkich pokarmów, nadwyżka glukozy zostaje przekształcona w triglicerydy, które przekształcą się w prawdziwe komórki tłuszczowe, powodując skłonność do otyłości
 • CUKIER z wielu powodów jest współodpowiedzialny za każdy kilogram nadwagi; glukoza, przemyca wraz z insuliną cząsteczki tłuszczu do komórek tłuszczowych, cukier rozpuszcza się natychmiast i prowadzi do nagłego stężenia glukozy we krwi. Jeśli nagromadzi się jej zbyt dużo, zostanie przekształcona w tłuszcz, zgodnie z prawem natury, które mówi że nie należy pozbywać się żadnych cennych substancji odżywczych tylko je deponować na czarną godzinę. W ten sposób napoje słodzone, cukierki i inne produkty pełne słodkiego diabelstwa, zamieniają się w tłuszcz
 • PIERWSZE SYGNAŁY ostrzegawcze : zaburzenia widzenia, pragnienie, objawy grypopodobne, utrata masy ciała, źle gojące się rany, neurastenia, infekcje

 

GO TRANS FAT FREE, DLACZEGO?

Jeśli chcesz zachować młody wygląd unikaj TRANSÓW !

Kwasy tłuszczowe TRANS powstają w procesie utwardzania olei roślinnych, na skutek których zachodzą zmiany ich właściwości. Spożywając takie tłuszcze podnosi się poziom tzw. „złego cholesterolu” (LDL), a obniża poziom „dobrego”(HDL).

Tym samym zwiększa się ryzyko chorób serca, ale nie tylko – ich spożywanie nasila również wszelkiego rodzaju problemy z funkcjonowaniem mózgu i układu nerwowego, zarówno u dzieci, dorosłych jak i osób starszych. Używanie takich śmieciowych składników do regeneracji i odbudowy naszych komórek, jest jak sklejanie szyby kiepskim klejem, w końcu i tak popęka. Strzeż się! TRANSy są wszędzie, w FAST FOODach, daniach gotowych, słodyczach, frytkach, w prawie wszystkich produktach wysoko przetworzonych dostępnych na rynku.

DOBRE TŁUSZCZE

Odwieczny problem, jeść czy nie jeść a jeśli tak to jakie? Zamieszanie w tłuszczach jest spore, jedni doradzają margarynę, twierdząc, że masło powoduje miażdżycę, inni eliminują je z diety w ogóle, a to błąd! Błony komórkowe zbudowane są z białek i lipidów, bez odpowiednich tłuszczów nie możemy regenerować organizmu, budować komórek ani trawić białek. (W dietach wysokobiałkowych pozbawionych tłuszczu, najczęstsze problemy to zaburzona praca nerek, na skutek zalegającego w jelitach niestrawionego białka). Cząsteczki kwasów tłuszczowych decydują o budowie błon komórkowych i wewnątrzkomórkowych, odgrywając strategiczną rolę w ich strukturze, integralności i funkcjach.

Tłuszcze jako jedne z trzech podstawowych składników odżywczych, obok białek i węglowodanów, pełnią wiele niezbędnych funkcji:

• uczestniczą w modyfikacji białek i warunkują równowagę hormonalną
• są materiałem budulcowym błon komórkowych i białej masy mózgu
• decydują o sprawności układu krążenia
• są nośnikami witamin A, D, E i K, oraz ułatwiają ich przyswajanie z innych produktów
• wpływają na wygląd i stan skóry, włosów, paznokci
• są najbardziej skoncentrowanym źródłem energii dla komórek
• umożliwiają gromadzenie energii w komórkach i tkance zapasowej
• pełnią rolę izolatora termicznego, elektrycznego, stabilizatora
• chronią przed urazami
• warunkują pracę tkanki nerwowej
• dostarczają niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT), z których powstają hormony tkankowe regulujące procesy w komórkach naszego ciała

sierpnia 9th, 2015

Posted In: PROJEKTY

PODZIEL SIĘ ARTYKUŁEM
 
PinterestFacebookTwitterLinkedInEmail